RESULTS

RESULTS

RESULTS

Single

Q1

Olga GOVORTSOVA (BLR)  6-2 6-3

Ingrid NEEL (USA)

Q1

Magdalena FRECH (POL) 6-1 6-2

Q1

Fanni STOLLAR (HUN) 6-1 6-3

Q1

Belinda WOOLCOCK (AUS) 3-6 7-6(7) 10-6

Q1

Anna BONDAR (HUN) 6-3 6-2

Q1

Zoe HIVES (AUS)   7-5 6-7(4) 11-9

Q1

Xiaodi YOU (CHN)   7-6(5) 6-4

Q1

Nina STOJANOVIC (SRB)   6-3 7-6(2)

Q1

Paula ORMAECHEA (ARG)   6-1 6-2

Q1

Shuyue MA (CHN)   7-5 6-2

Q1

Mariia KOSTIUK (UKR)   6-3 7-5

Q1

Ellen PEREZ (AUS)

Sophia WHITTLE (USA)   6-2 7-6(5)

Q1

Sanaz MARAND (USA)   6-2 3-6 10-7

Q1

Mariam BOLKVADZE (GEO)   6-3 6-4

Q1

Sophie CHANG (USA)   6-2 Ret.

Shilin XU (CHN)

Q1

Panna UDVARDY (HUN)   6-0 6-1

Q2

Magdalena FRECH (POL)   6-4 7-5

Q2

Zoe HIVES (AUS)

Olga GOVORTSOVA (BLR)   6-4 6-3

Q2

Xiaodi YOU (CHN)   6-2 6-2

Shuyue MA (CHN)

Q2

Anna BONDAR (HUN)

Fanni STOLLAR (HUN)   6-2 7-6(1)

Q2

Sophia WHITTLE (USA)   6-1 6-1

Q2

Nina STOJANOVIC (SRB)   7-6(1) 6-1

Q2

Paula ORMAECHEA (ARG)   6-0 6-4

Q2

Sophie CHANG (USA)   6-4 6-2

Sanaz MARAND (USA)

1° Round

Anhelina KALININA (UKR)   6-1 6-3

Na-Lae HAN (KOR)

1° Round

Usue Maitane ARCONADA (USA)   6-0 6-0

1° Round

Caroline DOLEHIDE (USA) 6-1 3-6 7-6(3)

1° Round

Christina MCHALE (USA) 6-3 6-2

1° Round

Allie KIICK (USA)   6-1 6-4

1° Round

Jana CEPELOVA (SBR) 4-6 6-2 7-5

1° Round

Xiaodi YOU (CHN)

Paula ORMAECHEA (ARG) 6-3 6-2

1° Round

Claire LIU (USA)

Katarina ZAVATSKA (UKR) 6-4 6-2

1° Round

En Shuo LIANG (TPE)   2-6 6-4 7-6(11)

1° Round

Ann LI (USA) 6-0 6-7(2) 7-6(8)

1° Round

Olga GOVORTSOVA (BLR) 6-4 6-4

1° Round

Sophie CHANG (USA) 6-2 6-1

1° Round

Jessika PONCHET (FRA)   6-3 7-5

1° Round

Lin ZHU (CHN)   6-1 6-4

1° Round

Magdalena FRECH (POL) 6-2 6-3

1° Round

Ana BOGDAN (ROU) 6-0 3-6 6-4

2° Round

Usue Maitane ARCONADA (USA) 6-1 6-2

2° Round

Olga GOVORTSOVA (BLR) 1-6 7-5 7-5

2° Round

Lin ZHU (CHN)

Caroline DOLEHIDE (USA) 6-1 6-1

2° Round

Sophie CHANG (USA)

Magdalena FRECH (POL) 7-6(4) 7-5

2° Round

Jana CEPELOVA (SVK) 6-1 6-0

2° Round

Ann LI (USA) 6-2 6-3

2° Round

Ana BOGDAN (ROU) 6-1 6-3

2° Round

Allie KIICK (USA) 6-2 6-2

Quarterfinal

Ann LI (USA) 6-3 6-2

Quarterfinal

Olga GOVORTSOVA (BLR) 6-3 6-0

Allie KIICK (USA)

Quarterfinal

Usue Maitane ARCONADA (USA) 7-5 6-3

Quarterfinal

Caroline DOLEHIDE (USA) 6-4 6-3

Sophie CHANG (USA)

Semifinal

Caroline DOLEHIDE (USA) 7-6(2) 6-4

Semifinal

Ann LI (USA) 2-6 6-1 6-4

Final

Caroline DOLEHIDE (USA) 6-3 7-5

Ann LI (USA)

Double

1° Round

Bibiane SCHOOFS (NED) /
Yanina WICKMAYER (ROU)   6-2 6-0

1° Round

Elizabeth HALBAUER (USA) /
Ingrid NEEL  (USA)   6-1 6-4

1° Round

Shilin XU (CHN) /
Xiaodi YOU (CHN)   6-2 6-1

1° Round

Zoe HIVES (AUS) /
Belinda WOOLCOCK (AUS)

Sanaz MARAND (USA) /
Caitlin WHORISKEY (USA)   3-6 6-2 10-5

1° Round

Pei Hsuan CHEN (TPE) /
Yu-Chieh HSIEH (TPE)   6(4)-7(7) 7-5 10-4

1° Round

Danka KOVINIC (MNE) /
Nina STOJANOVIC (SBR)   6-2 6-4

1° Round

Danka KOVINIC (MNE)/
Nina STOJANOVIC
  (SRB)   6-2 6-4

1° Round

Olga GOVORTSOVA  (BLR)/
Valeria SAVINYKH (RUS)   6-7(8) 7-5 10-1

Quarterfinal

Angela KULIKOV (USA) /
Rianna VALDES (USA) 5-7 6-4 7-10

Quarterfinal

Elizabeth HALBAUER (USA) /
Ingrid NEEL  (USA) 6-3 6-3

Quarterfinal

Shilin XU (CHN) /
Xiaodi YOU (CHN)

Pei Hsuan CHEN (TPE) /
Yu-Chieh HSIEH (TPE) 6-1 6-2

Quarterfinal

Olga GOVORTSOVA  (BLR)/
Valeria SAVINYKH (RUS) 5-7 6-4 10-6

Semifinal

Angela KULIKOV (USA) /
Rianna VALDES (USA) 6-2 6-4

Semifinal

Elizabeth HALBAUER (USA) /
Ingrid NEEL  (USA) 7-6(3) 7-6(4)

Final

Angela KULIKOV (USA) /
Rianna VALDES (USA) 7-6(3) 4-6 17-15